Tarnów. Niższa wypłata ma zmotywować do częstszych kontroli biletów

Kontrolerzy tarnowscy apelują o pomoc do radnych miejskich. Zmniejszono stawkę za jedną kontrolę biletów w autobusie do 4 złotych.

Radny Stanisław Klimek wyjaśnia, że jest to nie pierwsza obniżka pensji kontrolerów autobusowych.

„Od roku mają obniżoną pensję już trzykrotnie z 1400 zł do 932 zł. Są rozgoryczeni i bardzo proszą o spotkanie z prezydentem. Mają na utrzymaniu rodziny i chcą pracować. Zmniejszyła się liczba kursów podczas pandemii i z powodu braku umowy z gminami, więc mają też problem z wyrobieniem limitu. Za takie marne pieniądze pracują, a z czegoś trzeba żyć” – mówi radny.

Kierownik Działu Organizacji Transportu Publicznego w Zarządzie Dróg i Komunikacji twierdzi, że obniżenie pensji ma zmotywować pracowników do przeprowadzenia większej ilości kontroli w autobusach, ponieważ kontrolerzy pracują na umowie na zlecenie.

„Zmniejszyła się odpłatność za dokonaną kontrolę do 4 złotych, a zwiększyła za wystawienie wezwania do zapłaty. Chcieliśmy w jakiś sposób zmotywować do większej liczby kontroli oraz do wystawiania wezwań, to się wiąże automatycznie z przeprowadzaniem większej liczby kontroli i wtedy automatycznie wynagrodzenie kontrolerów wzrośnie”.

Źródło: RDN