Tarnów. Pobili i okradli bezdomnego

Do zdarzenia doszło przed drugą w nocy w Tarnowie. Dwóch mężczyzn zaatakowało bezdomnego. Napastnicy pobili oraz okradli 34-latka. Za kradzież rozbójniczą grozi im do 10 lat więzienia.

W miniony weekend, w rejonie starego szpitala, miała miejsce skandaliczna sytuacja. Dwóch tarnowian, w wieku 19 i 29-lat zaatakowało bezdomnego. 34-letni mężczyzna podszedł do grupki osób, z których jeden zabrał mu telefon komórkowy. Gdy zażądał zwrotu swojej własności został zaatakowany. Poszkodowany pobiegł do stacji benzynowej, skąd zadzwonił na komisariat policyjny. Mundurowi zjawili się bardzo szybko. Podczas penetracji terenu udało się znaleźć i złapać poszukiwanych.

„Nietrzeźwi agresorzy trafili do policyjnego aresztu, z którego w niedzielę doprowadzono ich do tarnowskiej prokuratury. Usłyszeli tam zarzuty kradzieży rozbójniczej, zagrożonej nawet 10-letnim pobytem w więzieniu. Prokurator zdecydował o objęciu ich obu policyjnym dozorem oraz zakazem zbliżania się do ofiary. Niestety 34-latek nie będzie mógł więcej korzystać z telefonu. W trakcie ucieczki sprawcy zniszczyli należący do niego przedmiot” – podała KMP Tarnów.

Źródło: KMP Tarnów