Tatry. Będą dalsze poszukiwania ludzkich szczątków w górach

Na czwartek planowane są dalsze poszukiwania ludzkich szczątków w związku ze znalezieniem kości i fragmentów odzieży w okolicach ściany Zadniego Granatu. 

„Na jutro planujemy wyjście w rejon poszukiwań i będziemy tam sukcesywnie wracali w miarę ginięcia pokrywy śnieżnej. W tym rejonie jest jeszcze dosyć dużo śniegu, a teren jest bardzo trudny w eksploracji, mocno eksponowany i wymagający asekuracji. Dotychczas przeszukaliśmy teren łatwiej dostępny” – wyjaśnił naczelnik Tatrzańskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego Jan Krzysztof.

Zastępca Prokuratora Rejonowego w Zakopanem Rafał Porębski poinformował, że dotychczas znalezione szczątki zostały przesłane do Zakładu Medycyny Sądowej w celu wykonania oględzin i pobrania DNA.

„W najbliższym czasie zrobimy badania porównawcze z ewentualnymi członkami rodzin osób wytypowanych, które były poszukiwane w Tatrach w celu ustalenia tożsamości – wyjaśnił prokurator. Znalezione szczątki były na dość dużym terenie i musimy zbadać czy wszystkie pochodzą od tej samej osoby” – dodał.(PAP)

Ludzkie szczątki w górach

Przyrodnicy Tatrzańskiego Parku Narodowego dokonali wstrząsającego odkrycia. W rejonie Zadniego Granatu znaleziono but i kości. Na miejsce natychmiast wezwano ratowników TOPR, którzy w tym rejonie odkryli kolejne szczątki.

Oprac.: Michał Reszczyński