Pirat drogowy omal nie zabił dziecka. Volkswagen wyprzedzał na pasach (WIDEO)

Bardzo niebezpiecznie wyglądające zdarzenie miało miejsce w w Rędzinach koło Częstochowy (woj. śląskie). Rozpędzony volkswagen wyprzedzał na pasach. Pojazd o centrymetry minął chłopca z hulajnogą.

W niedzielę na drodze krajowej numer 91 prawie doszło do tragedii. Pirat drogowy, mimo podwójnej linii ciągłej, wyprzedza cztery samochody zwalniające przed przejściem, na które wchodziło kilka osób. Pojazd omal nie uderzył chłopca z hulajnogą. Na pasach były też dwie dorosłe osoby. Jedna z nich w przewoziła dziecko w rowerowym foteliku.

Zatrzymano kierowcę

Policja ustaliła tożsamość kierowcy volkswagena. W sieci opublikowano nagranie z kamer monitoringu, które zarejestrowały zajście.

„Kłomniccy policjanci ustalili, a następnie zatrzymali 39-latka […] Kierujący, swoim zachowaniem, naraził pieszych na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia lub ciężkiego uszczerbku na zdrowiu, dlatego został zatrzymany i po wykonaniu niezbędnych czynności trafi do policyjnego aresztu. Jutro usłyszy prokuratorskie zarzuty” – przekazała częstochowska policja.

„Jak się okazało, 39-letni mieszkaniec powiatu częstochowskiego nie posiada uprawnień do kierowania i już wcześniej był karany za szereg przestępstw i wykroczeń drogowych. Za popełnione przestępstwo grozi mu do 3 lat więzienia” – dodaje KMP Częstochowa.

Policja przypomina o tym, że znajdując się na drodze, należy zachować czujność oraz kierować się zasadą ograniczonego zaufania i ostrożności. Dodatkowo przed wejściem na jezdnie należy upenić się, że można bezpiecznie przejść na drugą stronę.

Źródło/Wid.: KMP Częstochowa