Nowy Sącz. Nie płacił alimentów, jechał po pijanemu. Dzielnicowy w wolnym czasie zatrzymał mężczyznę

Mężczyzna był poszukiwany przez sąd do odbycia kary prawie 15 miesięcy pozbawienia wolności za niealimentację i kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości. Dzielnicowy w wolnym czasie zatrzymał 44-latka.

8 czerwca br., będąc po służbie, na osiedlu Nawojowska, dzielnicowy dostrzegł poszukiwanego sądeczanina. 44-latek wsiadł do volkswagena i odjechał w kierunku Krynicy-Zdroju. Policjant zrezygnował ze swoich osobistych planów i ruszył za nim, jednocześnie powiadamiając o zdarzeniu kolegów z Komendy Miejskiej w Nowym Sączu.

„Po kilkunastu minutach, niczego niepodejrzewający 44-latek zjechał z drogi i zaparkował przy sklepie, w którym prawdopodobnie chciał zrobić zakupy. Wówczas, na miejsce podjechał wcześniej wezwany patrol Policji oraz dzielnicowy. Po wylegitymowaniu 44-latka potwierdzono, że kierowca volkswagena jest osobą poszukiwaną. Sąd Rejonowy w Nowym Sączu wydał bowiem za nim zarządzenia dotyczące doprowadzenia do zakładu karnego w celu odbycia dwóch zasądzonych kar pozbawienia wolności. Teraz mężczyzna spędzi za kratkami prawie piętnaście miesięcy – blisko dziewięć za uchylanie się od płacenia alimentów oraz sześć za prowadzenie pojazdu mechanicznego w stanie nietrzeźwości” – podaje KMP Nowy Sącz.

Źródło: KMP Nowy Sącz