Ostatnia szansa na przejazd pociągiem retro z Nowego Sącza do Chabówki

Wszystko wskazuje na to, że nadchodzący sezon jest ostatnią szansą na przejazd pociągiem retro po starej linii kolejowej z Nowego Sącza do Chabówki. Za kilka miesięcy trasa ma zostać zamknięta.

Osoby, które odwlekały wybranie się na przejazd pociągiem retro do Chabówki powinny się śpieszyć. Nadchodzący sezon będzie ostatnim, gdy można przejechać po starej linii kolejowej.

„Szczególnie polecaną w tym roku jest trasa Nowy Sącz – Chabówka, gdyż od listopada 2021 linia ta zostanie zamknięta i będzie przebudowywana w ramach budowy linii kolejowej znanej jako „Podłęże-Piekiełko”. Jest to już ostatnia okazja do przejazdu tą linią w oryginalnym kształcie z 1884 roku” – mówi Łukasz Wideł z Nowosądeckiego Stowarzyszenia Miłośników Kolei.

„W projekcie można uczestniczyć na kilka sposobów – jadąc pociągiem, oglądając skład podczas postojów na stacjach a także śledząc publikacje w Internecie – na Facebooku i Youtube. W trosce o bezpieczeństwo pasażerów przejazdy będą organizowane zgodnie z aktualnymi zasadami sanitarnymi” – dodaje.

Sezon 2021:

  1. 4, 11, 18, 25 lipca, 1, 8, 15, 22 sierpnia (niedziele) – trasa Nowy Sącz – Chabówka – Nowy Sącz
  2. 25 września (sobota) – Nowy Sącz – Muszyna, Muszyna – Żegiestów, Muszyna – Krynica
  3. 26 września (niedziela) – Nowy Sącz – Biecz, Biecz – Gorlice – Nowy Sącz
  4. 9 października (sobota) – Tarnów – Tuchów oraz Tarnów – Żabno
  5. 10 października (niedziela) – Tarnów – Tuchów oraz Tarnów – Żabno
  6. 11 listopada (święto) – Chabówka – Nowy Sącz – Chabówka – ostatni pociąg Nowy Sącz – Chabówka i pożegnanie trasy.

Źródło: Nowy Sącz Nasze Miasto