Śmiertelnie potrącił starszą kobietę. Przed wypadkiem wypił pół litra wódki i trzy piwa

Do tragicznego wypadku doszło w Bedoniu Przykościelnym. 65-latka została potrącona przez samochód, który prowadził 58-letni mężczyzna. Kierowca powiedział, że wypił wcześniej pół litra wódki i trzy piwa.

„W czwartek 58-latek usłyszał zarzuty dotyczące spowodowania w stanie nietrzeźwości wypadku drogowego ze skutkiem śmiertelnym. Podejrzany kierował bez uprawnień, stężenie alkoholu w jego organizmie wynosiło ok. 3 promile. Podczas przesłuchania przyznał się do zarzutu. Wyjaśnił, że nie zauważył motoroweru. W dniu wypadku około godziny 10 wypił pół litra wódki i trzy piwa, a do potrącenia kobiety doszło ok. godz. 15.30” – przekazał rzecznik prokuratury Okręgowej w Łodzi Krzysztof Kopania.

Okoliczności zdarzenia

Tragiczne zdarzenie miało miejsce około godziny 15.30 w Bedoniu Przykościelnym. 58-letni kierowca mercedesa nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu jadącej na motorowerze 65-letniej mieszkance Łodzi, w wyniku czego, doszło do zderzenia. Niestety, obrażenia były na tyle poważne, że nie udało się uratować życia poszkodowanej.

Mężczyzna miał cofnięte uprawnienia do kierowania samochodem. Okazało się również, że w chwili wypadku, miał w organiźmie prawie 3 promile alkoholu.

Za spowodowanie w stanie nietrzeźwości wypadku drogowego ze skutkiem śmiertelnym grozi 58-latkowi kara do 12 lat pozbawienia wolności. (PAP)

Apel

Policja przypomina o tym, że znajdując się na drodze, należy zachować czujność oraz kierować się zasadą ograniczonego zaufania i ostrożności. Dodatkowo należy pamiętać, że od 1 czerwca 2021 roku zostały wprowadzone nowe przepisy drogowe, których nie przestrzeganie może grozić mandatem.