Wypadek w Okalinie-Kolonii. Nie żyje 54-latek

W nocy z czwartku na piątek na krajowej „dziewiątce” w miejscowości Okalina-Kolonia w powiecie opatowskim doszło do tragicznego zdarzenia. Samochód dostawczy uderzył w drzewo. Nie żyje mężczyzna z Rzeszowa.

„Krajową trasą jechał dostawczy volkswagen crafter prowadzony przez 54-latka z Rzeszowa. Pasażerką była 50-letnia żona mężczyzny. Para jechała z ładunkiem truskawek. Z nieustalonej na razie przyczyny w Okalinie samochód zjechał na przeciwległy pas, a potem do rowu, gdzie uderzył w drzewo” – relacjonowała młodszy aspirant Katarzyna Czesna-Wójcik, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Opatowie.
Na miejscu wypadku zjawili się strażacy.

„Nasze jednostki dotarły na miejsce w tym samym czasie co załoga karetki. W rozbitym samochodzie znajdowały się dwie osoby. Przytomna kobieta i nieprzytomny mężczyzna, który był zakleszczony w kabinie – przekazywał starszy kapitan Sebastian Saramański, oficer prasowy opatowskiej straży pożarnej.

Według dalszych doniesień, strażacy pomogli wydostać się kobiecie z wraku. Kierowca został ewakowany z samochodu i przekazany załodze pogotowia ratunkowego. Niestety lekarz stwierdził zgon.

Kobieta podróżująca z 54-latkiem nie odniosła poważnych obrażeń.
Seria wypadków
Niestety jest to nie jedyny wypadek, jaki miał miejsce w ciągu ostatniej doby. W Zakopenem doszło do groźnego zdarzenia. Na skrzyżowaniu ulic Piłsudskiego i Makuszyńskiego doszło do wypadku. Jeden z kierowców nie zatrzymał się na znaku STOP i doszło do zderzenia. Siła uderzenia była na tyle duża, że jeden pojazd przewrócił się na bok.
Fot.: Policja
Źródło: echodnia.eu