Amstaff pogryzł 3,5-letnie dziecko

Dramat rozegrał się w Nowogrodzie Bobrzańskim w pow. zielonogórskim. Amstaff pogryzł dziewczynkę. 3,5-latka trafiła do szpitala z ranami twarzy i ręki. Pies zostanie poddany obserwacji. Wobec właścicieli psa będzie prowadzona sprawa z art. 160 Kodeksu karnego mówiącego o narażeniu człowieka na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia i zdrowia.

Do tragicznego wydarzenia doszło w sobotę około godziny 12:30 na jednej z posesji w Nowogrodzie Bobrzańskim (woj. lubuskie). Do jej właścicieli przyszyli na przyjęcie znajomi z córeczką. Dziewczynka bawiła się na zewnątrz z młodym amstaffem należącym do gospodarzy. W pewnym momencie dorośli usłyszeli krzyk dziecka.

Podczas zabawy amstaff pogryzł dziecko

Ojciec dziewczynki pobiegł na ratunek. Okazało się, że pies ugryzł jego córkę w rękę. Mężczyzna próbował odciągnąć zwierzę, a ten jeszcze bardziej rozwścieczony ugryzł dziecko w twarz. 3,5-latka została przewieziona do szpitala.

Według informacji policji, obrażenia, których doznała dziewczynka, nie stanowią bezpośredniego zagrożenia dla jej życia. Zdecydowano, że amstaff zostanie poddany obserwacji.

Policja bada sprawę

„Wobec właścicieli psa będzie prowadzona sprawa z art. 160 Kodeksu karnego mówiącego o narażeniu człowieka na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia i zdrowia. Informacja o tym wydarzeniu zostanie też przekazana sądowi rodzinnemu, który oceni czy rodzice pokrzywdzonej dziewczynki w należyty sposób sprawowali nad nią opiekę” – powiedziała Małgorzata Barska z KMP w Zielonej Górze.

Źródło: PAP