Gmina Wojnicz. Nietrzeźwy kierowca doprowadził do dachowania BMW

Do groźnie wyglądającego zdarzenia doszło na „starej czwórce” w Ratnawach k. Wojnicza. 33-letni kierowca uderzył swoim autem w liny ograniczające pas jezdni i dachował. Okazało się, że mężczyzna miał cofnięte uprawnienia do kierowania samochodem oraz był nietrzeźwy.

Wydarzenie miało miejsce w poniedziałek, 14 czerwca, około godziny 20 na drodze krajowej 94 w Ratnawach k. Wojnicza. 33-letni mieszkaniec powiatu brzeskiego spowodował bardzo groźnie wyglądające zdarzenie. Prowadzony przez niego pojazd uderzył w liny ograniczające pas jezdni i dachował.

Na miejscu wypadku pojawili się ratownicy medyczni, straż pożarna oraz policjanci z Wojnicza i ruchu drogowego z Tarnowa. Pomimo tego, że sytuacja wyglądała bardzo poważnie, to kierowca nie odniósł żadnych obrażeń. W trakcie policyjnej kontroli okazało się, że 33-latek był nietrzeźwy. Miał w organiźmie ponad 1 promil alkoholu. Dodatkowo nie posiadał uprawnień do kierowania samochodem.

„W związku z nietrzeźwością i zakazem prowadzenia pojazdów zostało wszczęte przeciwko mężczyźnie postępowanie w Komisariacie Policji w Wojniczu. Grozi mu do 2 lat pozbawienia wolności” – infromuje KMP Tarnów.

Z powodu wypadku DK 94 – przy wjeździe do Wojnicza od strony Brzeska, była przez ponad godzinę, całkowicie zablokowana. Na miejscu pracowali policjanci oraz strażacy z jednostek OSP w Wojniczu i Zakrzowie oraz z PSP w Tarnowie.

Wobec kierowcy wszczęto postępowanie. Mężczyźnie grozi kara do dwóch lat pozbawienia wolności.

Źródło/Fot.: KMP Tarnów