Paulo Sousa: mamy możliwości, żeby wygrać oba pozostałe mecze

Reprezentacja Polski przegrała swoje pierwsze spotkanie na Euro 2020, tym samym, nie zdobywając ani jednego punktu. W pomeczowej rozmowie portugalski selekcjoner stwierdził, że wciąż jest szansa na wyjście z grupy.

W pomeczowej rozmowie trener Paulo Sousa zabrał głos na temat starcia ze Słowacją.

„Rozczarował mnie wynik i sposób, w jaki go osiągnęliśmy. Możemy grać dużo lepiej. Małe detale sprawiły ze wynik wyglądał tak, a nie inaczej. Trudno patrzeć na nasze szanse na wyjście z fazy grupowej. Musimy być znacznie bardziej efektywni przy ostatnim podaniu, do zawodnika, który powinien strzelać” – powiedział.

Portugalczyk wyliczał błędy popełnione przez Biało-Czerwonych. „W przerwie zmieniliśmy sposób gry. Środek pola był zbyt daleko od gry i od Roberta Lewandowskiego. Nad tym pracowaliśmy cały tydzień i to nie zadziałało. Nasza linia defensywna w ostatniej tercji boiska była bardzo daleko. Zmieniliśmy to w przerwie i nie pozwalaliśmy już Słowacji na wiele kontrataków. Musimy mocniej naciskać na rywali, gdy są blisko naszej bramki. Dwa ich strzały na bramkę oznaczały dwie bramki. Przy pierwszej mogliśmy się nieco lepiej bronić. Było kilka rykoszetów, zanim piłka dotarła do bramki” – stwierdził Sousa.

Mecz Hiszpania – Polska

Mimio tego, iż Polacy przegrali swój pierwszy mecz na Euro2020, to wciąż istnieje szansa na awans do fazy pucharowej.

„W meczu z Hiszpanią kluczowe będzie skupienie nad tym co robimy, musimy nad tym pracować. Mamy możliwości, żeby wygrać oba pozostałe mecze, jeśli poprawimy te detale i strategia zacznie działać”.

Źródło: Onet