Wolbrom. Zobaczył parę w lesie w niedwuznacznej sytuacji. Pobił mężczyznę, a kobiecie groził śmiercią

Policja zatrzymała 39-latka, który pobił 44-letniego mężczyznę i groził 29-letniej kobiecie. 11 czerwca napastnik został doprowadzany do Prokuratury Rejonowej w Olkuszu, gdzie przedstawiono mu zarzuty, po czym sąd zastosował wobec niego środek zapobigawczy w postaci trzymiesięcznego aresztu. W przeszłości był karany za znęcanie się.

Kilka dni temu w godzinach wieczornych 39-latek jadąc samochodem, zauważył w pobliskim lesie zaparkowany samochód, a w nim mężczyznę i kobietę w niedwuznacznej sytuacji.

„Napastnik zatrzymał pojazd, podszedł do auta i gdy wyszedł z niego właściciel, zaczął nagle bez powodu okładać go pięściami, aż ten upadł na ziemię – relacjonują policjanci. – Leżącego mężczyznę bił pięściami i kopał po całym ciele. Groził również pozbawieniem życia i zdrowia 29-letniej kobiecie, która była świadkiem zdarzenia. Po tym 39-latek odjechał z miejsca”.

Zatrzymanie 39-latka

Poszkodowany w ciężkim stanie trafił do szpitala. Mundurowi zdołali ustalić tożsamość sprawcy. 10 czerwca doszło do zatrzymania poszukiwanego mężczyzny. Dzień później został doprowadzony do prokuratury w Olkuszu, gdzie przedstawiono mu zarzuty spowodowania u pokrzywdzonego ciężkiego uszczerbku na zdrowiu oraz kierowania groźby karalnej wobec kobiety towarzyszącej pokrzywdzonemu.

Sąd zastosował środek zapobiegawczy w postaci trzymiesięcznego tymczasowego aresztu wobec 39-latka. W przeszłości mężczyzna był karany za znęcanie i odbywał za to karę roku pozbawienia wonności. Zakład karny opuścił w 2018 roku.

Źródło: KPP Olkusz