Plaga piratów drogowych. 8 osób straciło prawo jazdy

Mimo licznych apeli do kierowców o zachowanie rozwagi i szczególnej ostrożności na drogach w dalszym ciągu zdarzają się kierujący, którzy rażąco łamią obowiązujące przepisy ruchu drogowego. Tylko w ciągu czterech dni, kilka osób straciło prawo jazdy.

Kołobrzeska grupa „SPEED” tylko od początku tego tygodnia zatrzymała 8 kierujących, którzy nie dostosowali się do obowiązujących ograniczeń prędkości w terenie zabudowanym i pędzili ponad 50 km więcej niż dopuszczają przepisy. Niechlubnym rekordzistą był kierujący pojazdem marki Audi, który w miejscowości Wartkowo jechał 126 km/h, gdzie dopuszczalna prędkość w tym miejscu to 50 km/h. Kierującym zatrzymano uprawnienia na okres trzech miesięcy i nałożono mandaty w wysokości 500 złotych i 10 punktów.

Policja przypomina, że zgodnie z przepisami ruchu drogowego w przypadku przekroczenia dopuszczalnej prędkości w obszarze zabudowanym powyżej 50 km/h, mundurowy zatrzymuje uprawnienia kierowcy już w trakcie prowadzonej kontroli drogowej wydając pokwitowanie, które umożliwia poruszanie się pojazdem jedynie przez 24 godziny.

“Pamiętajmy, że kierowca przekraczający dozwoloną prędkość stwarza zagrożenie życia i zdrowia zarówno swojego jak i innych uczestników ruchu!” – apeluje policja.

Źródło: KPP Kołobrzeg

Oprac.: Michał Reszczyński

Skomentuj post