Tarnów. Motocyklista jechał 160 km/h w terenie zabudowanym

Mandat w wysokości 500 złotych oraz 10 punktów karnych – taką karę otrzymał 26-letni pirat drogowy, który w minioną sobotę na drodze powiatowej z ograniczeniem do 50 km/h rozpędził swój motocykl do prędkości 160 km/h.

W ostatnią 26-letni mieszkaniec powiatu tarnowskiego zapomniał o limitach prędkości. Na drodze powiatowej mężczyzna kierujący jednośladem niemal osiągnał prędkość 160 km/h. Niebezpieczną jazdę zakończyli policjanci tarnowskiego ruchu drogowego.

„Popełniając takie wykroczenie został ukarany mandatem karnym w wysokości 500 złotych, a na jego koncie kierowcy przybyło dodatkowych 10 pkt karnych. Policjanci umożliwili mu dalszą jazdę, jedynie przez najbliższe 24 godziny” – informuje na swojej stronie KMP w Tarnowie.

„Wolniejsza jazda sprawi, że też dojedziemy do wybranego celu, a nie spowoduje niepotrzebnych nerwów i stresu. Z chwilą jakiegokolwiek zdarzenia drogowego nie będziemy obarczeni winną niebezpiecznej jazdy. W przypadkach takich wykroczeń nie będzie żadnej taryfy ulgowej” – czytamy w komunikacie.Źródło/Fot.: KMP Tarnów