Kraków. 38-latek okradł kościół

Mężczyzna ukradł relikwiarz z kościoła w Podgórzu. Gdy został zatrzymany za inne przestępstwo, został rozpoznany przez jednego z funkcjonariuszy. 38-latek usłyszał zarzut kradzieży z włamaniem.

Kilkanaście dni temu, policjanci otrzymali zgłoszenie o kradzieży relikwii Świętego Brata Alberta z Sanktuarium św. Józefa na krakowskim Podgórzu. Funkcjonariusze z komisariatu V zabezpieczyli monitoring, który zarejestrował mężczyznę odpowiedzialnego za zniknięcie relikwii i rozpoczęli poszukiwania sprawcy.

Tymczasem policjanci z komisariatu VI w ramach prowadzonego dochodzenia w innej sprawie, 16 czerwca br. zatrzymali 38-letniego mężczyznę, którego podejrzewali o paserstwo skradzionych elektronarzędzi.Policjanci z V komisariatu prowadzący sprawę kradzieży w kościele rozpoznali, że zatrzymany przez kolegów z „szóstki” przestępca to poszukiwany przez nich złodziej relikwii.”38-latek przyznał się do włamania i kradzieży relikwiarza. 17 czerwca usłyszał zarzut kradzieży z włamaniem, za co grozi mu kara od roku do 10 lat pozbawienia wolności. O wymiarze kary zdecyduje sąd. Być może sąd uwzględni fakt, że podejrzany wyraził skruchę i zdecydował się zwrócić relikwiarz. 38-latek osobiście zaniósł relikwie Świętego Brata Alberta do sanktuarium” – informuje KMP Kraków.

Źródło: KMP Kraków
Oprac.: Michał Reszczyński