Policjantka w trakcie urlopu udzieliła pomocy potrąconemu 12-latkowi (ZDJĘCIA)

Starszy posterunkowy Aleksandra Socha, przebywajac na urolpie zauważyła, że na jednej z ulic miasta, doszło do zdarzenia drogowego. W jego wyniku poszkodowany został małoletni rowerzysta. Policjantka udzieliła chłopcu pomocy przedmedycznej i do czasu przyjazdu karetki pogotowia monitorowała jego stan.

Aleksandra Socha była w trakcie urlopu, kiedy zauważyła, że na trasie, którą się przemieszczała doszło do zdarzenia drogowego. Funkcjonariuszka natychmiast zareagowała. Mimo tego, że nie była pierwszą osobą na miejscu zdarzenia, to właśnie ona rozpoczęła udzielanie pomocy przedmedycznej przytomnemu poszkodowanemu. Był nim 12 – letni rowerzysta. Policjantka monitorując jego stan pozostała z nim do czasu przyjazdu zespołu pogotowia ratunkowego. Zabezpieczyła również miejsce zdarzenia drogowego oraz ustaliła bezpośrednich świadków, pobierając ich dane kontaktowe oraz poprosiła aby zostali do czasu przyjazdu patrolu policji.

„Do potrącenia rowerzysty doszło, kiedy przejeżdżał przez przejście dla pieszych. Uczestnicy zdarzenia byli trzeźwi. Tym razem na szczęście skończyło się na kilku siniakach i zadrapaniach oraz uszkodzeniu roweru” – podaje KMP w Szczecinie.

Źródło/Fot.: KMP Szczecin

Oprac.: Michał Reszczyński