Trzej obywatele Rumunii aresztowani za kradzież katalizatorów (ZDJĘCIA)

Policja aresztowała trzech mężczyzn, podejrzanych o kradzieże katalizatorów. W ich samochodzie funkcjonariusze znaleźli elementy wycięte chwilę wcześniej z pojazdów.

Zdarzenie miało miejsce około 2.30 w nocy. Grodziscy policjanci odebrali zgłoszenie prawdopodobnego okradania samochodów na jednym z osiedli. Na miejsce natychmiast zostały skierowane patrole prewencyjne i kryminalne. Na parkingu funkcjonariusze zauważyli dwie osoby, które na ich widok zaczęły uciekać. Mężczyźni z maseczkami na twarzy zostali zatrzymani po chwili w pobliskich zaroślach. Wpadł także ich wspólnik, który próbował ukryć się w samochodzie. Jeszcze w miejscu zatrzymania policjanci sprawdzili auto należące do jednego z mężczyzn. Pod maską pojazdu znaleźli dwa katalizatory wycięte z samochodów oraz specjalną piłę do dokonywania tego typu przestępstw. Mundurowi podejrzewają, że mężczyźni tej samej nocy mogli być sprawcami trzech tego typu kradzieży.

„Cała trójka usłyszała zarzuty dokonania 3 kradzieży katalizatorów, po ich wcześniejszym wycięciu z pojazdów. Jeden z nich będzie odpowiadał za ten czyn jako osoba nieletnia” – informuje Katarzyna Zych/is.

Policja apeluje o zwracanie uwagi na podejrzane zachowania osób na parkingach (również tam, gdzie nie parkujemy swojego samochodu) i zgłaszanie niepokojących sytuacji, które mogą wskazywać na próbę dokonywania kradzieży katalizatorów. Dzięki temu możemy wspólnie przeciwdziałać tym przestępstwom i przyczynić się do zatrzymania ich sprawców.

Źródło Fot.: KPP Grodzisk Mazowiecki
Oprac.: Michał Reszczyński