Ciężarówka wpadła do rowu. Kierowca zasnął za kierownicą pojazdu (ZDJĘCIA)

Do bardzo groźnej sytuacji doszło na autostradzie A4, kiedy kierujący samochodem ciężarowym zasnął za kierownicą i zjechał na pobocze. Mężczyzna trafił do szpitala z urazem niezagrażającym życiu.

Zdarzenie miało miejsce na 143 kilometrze autostrady A4. Mężczyzna jadący w stronę Zgorzelca samochodem ciężarowym marki Volvo, zasnął za kierownicą i zjechał na pobocze drogi. Został on zabrany do jednego z wrocławskich szpitali ze względu na niezagrażające życiu urazy. Mężczyzna był trzeźwy.

„Przypominamy, że przed każdą podróżą należy wypocząć. Zawsze dokładnie zaplanujmy trasę, a przede wszystkim znajdźmy czas i miejsce na przerwy w trakcie jazdy. Są one niezbędne szczególnie w przypadku kiedy mamy do pokonania duży dystans” – apeluje sierżant Aleksandra Rodecka.

„Nawet kilka minut postoju, podczas którego wysiądziemy z pojazdu i zaczerpniemy świeżego powietrza może okazać się zbawienne i uchroni nas od ewentualnego zdarzenia drogowego, które może się przytrafić w przypadku zasłabnięcia lub zaśnięcia za kierownicą” – dodaje policjantka.

Źródło: KMP Wrocław

Oprac.: Michał Reszczyński