Nietrzeźwy motocyklista spowodował groźne zdarzenie

Na jednej z głównych ulic Gniechowic doszło do groźnie wyglądającej sytuacji. Motocykl, którym podróżowały dwie osoby przewrócił się na drodze. 24-letni mężczyzna kierujący jednośladem oraz jego 19-letnia pasażerka trafili do szpitala. 

W nocy  funkcjonariusze otrzymali zgłoszenie o zdarzeniu drogowym. Jak się okazało, motocykl, którym podróżowały dwie osoby, przewrócił się na jednej z głównych ulic Gniechowic, a w wyniku tego poszkodowany został 24-letni kierujący oraz jego 19-letnia pasażerka.

Na miejscu zdarzenia interweniujący patrol ustalił, że prawdopodobnie winnym całego zajścia jest motocyklista. Mężczyzna stracił panowanie nad maszyną, dlatego jednoślad przewrócił się na jezdnię. Okazało się również, że 24-latek jest nietrzeźwy.

„Badanie wykazało ponad promil alkoholu w wydychanym powietrzu. Dodatkowo szybko wyszło na jaw, że motocykl którym się poruszał nie był zarejestrowany ani ubezpieczony, mężczyzna nie posiadał uprawnień do jego kierowania, a samo przewożenie osoby na motocyklu po spożyciu alkoholu również jest niezgodne z prawem” – mówi sierżant sztabowy Krzysztof Marcjan.

„Dlatego mężczyzna będzie musiał ponieść poważne konsekwencje swojego skrajnie lekkomyślnego zachowania. Nie dość, że naraził siebie oraz swoją koleżankę na utratę zdrowia, a może nawet życia, to dodatkowo za kierowanie w stanie nietrzeźwości grozi mu kara do 2 lat pozbawienia wolności. Odpowie również za popełnione wykroczenia” – dodaje policjant.

Na miejsce wezwano zespół ratownictwa medycznego, który przetransportował obie osoby podróżujące jednośladem do szpitala.

Źródło: KMP Wrocław