Powiat tarnowski. Nadmierna prędkość przyczyną bardzo poważnego wypadku (ZDJĘCIA)

Samochód, którym kierował 21-letni mieszkaniec Nowego Sącza wypadł z drogi wojewódzkiej i zakończył jazdę w przydrożnym rowie. W wyniku wypadku pięć osób ucierpiało. Na miejsce wezwano śmigłowiec LPR-u, który najciężej rannego przetransportował do krakowskiego szpitala.

W niedzielę 20.06 br. około godziny 19.15 na drodze wojewódzkiej 975 w Olszynach miało miejsce zdarzenie drogowe z udziałem białego bmw. Na jednym z zakrętów kierowca z Nowego Sącza stracił panowanie nad kierowanym pojazdem i samochód z pięcioma osobami wypadł z drogi, klinując się przydrożnym rowie melioracyjnym.

Na miejscu interweniowali strażacy, którzy musieli wycinać metalowe elementy konstrukcyjne samochodu, aby wydostać uwięzione wewnątrz osoby. Ratownicy medyczni, którzy byli na miejscu, zadecydowali o wezwaniu do najciężej rannego śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. Mężczyzna z urazem kończyn dolnych trafił do krakowskiego szpitala. Pozostałe ranne osoby zostały rozwiezione do szpitali w Nowym Sączy oraz Brzesku.

Pracujący na miejscu wypadku policjanci ruchu drogowego z tarnowskiej komendy zabezpieczyli ślady oraz dowody. Zniszczony samochód bmw został przetransportowany na parking, gdzie zostanie poddany oględzinom.

Okoliczności oraz przyczyny tego wypadku wyjaśnią policjanci w ramach prowadzonego postępowania.

„Wolniejsza jazda sprawi, że też dojedziemy do wybranego celu, a nie spowoduje niepotrzebnych nerwów i stresu. Z chwilą jakiegokolwiek zdarzenia drogowego nie będziemy obarczeni winną niebezpiecznej jazdy” – apeluje policja.

Źródło/Fot.: KMP Tarnów