Nowy Sącz. Jechał samochodem pod wpływem alkoholu. Miał 2,6 promila w organiźmie

Policja zatrzymała nietrzeźwego kierowcę, który był również poszukiwany do odbycia kary więzienia.

21 czerwca br., około godziny 19, na ulicy Kraszewskiego w Nowym Sączu dwóch dzielnicowych pełniących wspólnie służbę obchodową  zwróciło uwagę na przejeżdżający tamtędy samochód marki Volkswagen, którego styl jazdy wskazywał, że kierujący może być pod wpływem alkoholu lub narkotyków. Policjanci natychmiast zatrzymali kierowcę do kontroli.

„Od mężczyzny wyczuwalna była silna woń alkoholu. Po wylegitymowaniu go  i sprawdzeniu w policyjnych systemach okazało się, że sądeczanin jest poszukiwany w celu ustalenia miejsca pobytu i doprowadzenia go do zakładu karnego, gdzie miał odbywać karę” – informuje KMP w Nowym Sączu.

„Ponadto samochód, którym się poruszał, od 2018 roku nie przechodził badań technicznych, nie jest ubezpieczony, a jego dowód rejestracyjny został zwrócony do organu wydającego. Mężczyzna został zatrzymany i przewieziony do sądeckiej komendy, gdzie przeprowadzono badanie jego trzeźwości. Okazało się, że mieszkaniec Nowego Sącza ma w organizmie aż 2,6 promila” – czytamy w komunikacie policji.

Mężczyźnie grozi do 2 lat więzienia i zakaz prowadzenia pojazdów na okres od 3 do 15 lat.

Źródło: KMP Nowy Sącz

Oprac.: Michał Reszczyński