Limanowa. 19-latek porozbijał szyby w maszynach budowlanych oraz w wiacie przystankowej

Policjanci zatrzymali 19-latka, który kamieniami wybił szyby w pojazdach znajdujących się na placu budowy oraz uszkodził wiatę przystanku. Łącznie straty wyceniono na 12 tysięcy złotych.

Zgłoszenia o wybitych szybach w maszynach budowlanych limanowscy policjanci otrzymali 22 czerwca  około  godz. 7, kiedy pracownicy zauważyli uszkodzone pojazdy. Jak ustalili funkcjonariusze, do zniszczeń doszło w nocy z 21 na 22 czerwca 2021 roku, kiedy to  nieznany sprawca rzucał kamieniami w kierunku maszyn pozostawionych na placu budowy nowo powstałego ronda, u zbiegu ulic Piłsudskiego, Kopernika i Jana Pawła II w Limanowej.

Wandal rozbił przednie szyby w układarce do asfaltu i koparce kołowej oraz szybę czołową, boczną i lusterko w samochodzie ciężarowym marki Scania, powodując straty w łącznej wysokości 11 tysięcy złotych. Okazało się, że tej samej nocy, sprawca idąc ulicą Piłsudzkiego musiał rzucać kamieniami w boczną szybę wiaty przystankowej ponieważ też była rozbita. W wyniku rozbicia  postały straty w wysokości ponad tysiąca złotych na szkodę Urzędu Miasta w Limanowej.

Wnikliwa praca policjantów pionu kryminalnego Komendy Powiatowej w Limanowej doprowadziła  do ustalenia 19-latka podejrzewanego o to zdarzenie. 25 czerwca 2021 roku młody mężczyzna został zatrzymany. Śledczy przedstawili mu zarzut niszczenia mienia.

„Prokuratura Rejonowa w Limanowej zastosowała wobec 19-letniego mieszkańca gminy Laskowa środek zapobiegawczy w postaci dozoru oraz poręczenia majątkowego w kwocie 1000 złotych.  Za popełnione przestępstwo grozi mu kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności” – informuje KPP w Limanowej.

Źródło: KPP Limanowa
Oprac.: Michał Reszczyński