Nietrzeźwy kierowca samochodu wjechał na chodnik i potrącił 3 osoby

Mimo licznych apelów policji, aby nie wsiadać za kółko kierownicy po spożyciu alkoholu, to wciąż pijanych kierowców nie brakuje. W Sobótce na Placu Bełcha doszło do niebezpiecznego zdarzenia. Nietrzeźwy mężczyzna, który kierował Fordem, potrącił 3 osoby. 

Według doniesień policji, podczas wykonywania manewru skręcania w lewo, pijany 42-latek nie dostosował prędkości do warunków panujących na drodze, w wyniku czego samochód wypadł z drogi i wjechał na chodnik. Niestety, doszło do potrącenia 3 osób. Jedna z nich odniosła bardzo poważne obrażenia.

Policja zbadała stan trzeźwości kierowcy, okazało się, że mężczyzna miał ponad 1,5 promila alkoholu w .

Mundurowi osadzili 42-latka w pomieszczeniu dla zatrzmanych.

„Zebrany materiał dowodowy zostanie przekazany do prokuratury, a po jego rozpatrzeniu o dalszych losach nietrzeźwego kierowcy finalnie zadecyduje sąd” – informuje sierżant Aleksandra Rodecka.

„Apelujemy, aby nigdy nie wsiadać za kierownicę będąc pod wpływem alkoholu. Pijani kierowcy są śmiertelnym niebezpieczeństwem i mogą swoim nieodpowiedzialnym zachowaniem doprowadzić do tragedii” – ostrzega Rodecka.

Plaga pijanych kierowców

Niestety, zdarzenie w Sobótce, nie jest jedynym, gdzie nietrzeźwy kierowca spowodował zagrożenie dla życia innych ludzi. W miniony weekend, w centrum Jaworzna doszło do niebezpiecznego zdarzenia. W prawidłowo poruszający się samochód uderzył nadjeżdżający z przeciwka fiat punto prowadzony przez pijanego kierowcę. Sprawca wypadku miał prawie 2 promile alkoholu w wydychanym powietrzu. Na szczęście w wyniku zdarzenia nikt poważnie nie ucierpiał.

Źródło: KMP Wrocław, Jaw.pl