Brutalne pobicie dwóch mężczyzn. Jeden z napastników bił metalową rurką

Policjanci z Woli zatrzymali trzech mężczyzn podejrzanych o pobicie. Z ustaleń wynika, że trzech sprawców zaatakowało dwóch pokrzywdzonych. Zadawali im ciosy rękami i nogami po całym ciele, przewrócili ich na chodnik i kontynuowali zadawanie ciosów. Jeden z napastników uderzał ich metalową rurką po ciele.

Około godz. 22.00 policjanci z Woli zostali powiadomieni o tym, że doszło do pobicia dwóch mężczyzn. Na miejscu ustalili okoliczności zdarzenia. Ze wstępnych ustaleń wynika, że pomiędzy jednym z pokrzywdzonych, a sprawcą doszło do słownej sprzeczki. Po kilku minutach ten sam mężczyzna w towarzystwie dwóch innych podbiegł do pokrzywdzonych, trójka napastników rzuciła się na nich zadając im ciosy rękami i nogami po całym ciele, przewrócili ich na chodnik i kontynuowali zadawanie ciosów. Jeden z napastników uderzał pokrzywdzonych metalową rurką po ciele. Po chwili sprawcy uciekli do klatki schodowej. W wyniku pobicia pokrzywdzeni odnieśli obrażenia ciała.

Policjanci ustalili, gdzie przebywają napastnicy i zatrzymali trzech mężczyzn. Obywatele Gruzji w wieku 26, 29 i 31 lat zostali doprowadzeni do policyjnej celi. Śledczy z wydziału do walki z przestępczością przeciwko życiu i zdrowiu zgromadzili materiał dowodowy.

„Podejrzani usłyszeli zarzuty karne, mężczyźni usłyszeli zarzut pobicia, natomiast mężczyzna w wieku 31 lat usłyszał zarzut pobicia z użyciem niebezpiecznego narzędzia. Prokurator poparł wniosek policjantów o zastosowanie wobec trójki mężczyzn środka izolacyjnego i decyzją sądu zostali oni tymczasowo aresztowani na okres dwóch miesięcy” – podaje kom. Marta Sulowska.

Za pobicie kodeks karny przewiduje karę do trzech lat pozbawienia wolności, natomiast za pobicie z użyciem niebezpiecznego narzędzia grozi kara do ośmiu lat więzienia

Źródło/Fot.: KRP IV – Bemowo, Wola
Oprac.: Michał Reszczyński