Kraków. Policja zatrzymała 33-latka, który znieważył na tle rasowym cztery osoby

Mundurowi zatrzymali mężczyznę, który jest podejrzany o publiczne znieważenie grupy osób na tle rasowym. Za swoje zachowanie grozi mu kara do trzech lat pozbawienia wolności.

27 czerwca br. po godzinie 15:30, oficer dyżurny Komendy Miejskiej Policji w Krakowie dostał zgłoszenie od Straży Miejskiej, że nad zalewem na krakowskich Bagrach strażnicy ujęli mężczyznę, który znieważał słownie grupę czterech obcokrajowców z powodu ich przynależności rasowej.

Na miejsce zostali skierowani policjanci z komisariatu V Policji pełniący w tym rejonie służbę, którzy ustalili, że ujęty przez strażników miejskich 33-letni mężczyzna dopuścił się powyższego czynu wobec obywateli Konga i Rwandy, a ponadto zachowywał się wulgarnie i obraźliwie. Badanie pod kątem trzeźwości wykazało u 33-latka blisko 2,8 promila alkoholu w organizmie.

„Tego samego dnia mężczyzna trafił do policyjnego aresztu, a dzień później w trakcie przesłuchania przyznał się do popełnionych czynów. Usłyszał on zarzut publicznego znieważenia grupy osób na tle rasowym. Teraz 33-latek odpowie za swoje zachowanie przed sądem. Grozi mu kara do trzech lat pozbawienia wolności” – podaje KMP Kraków.

Źródło: KMP Kraków
Oprac.: Michał Reszczyński