Powiat tarnowski. Policja rozwikłała sprawę tajemniczego włamania

Policjanci z Ciężkowic rozwikłali sprawę zagadkowego włamania do jednego z domów w miejscowości Chojnik. Odzyskali skradzione telewizory, ustalili i zatrzymali rabusiów oraz powiadomili o wszystkim nieświadomą niczego właścicielkę nieruchomości.

Przejeżdżający przez Chojnik patrol z Ciężkowic, ujawnił leżące w przydrożnym rowie dwa telewizory. Zaskakujące znalezisko od razu nasunęło policjantom przypuszczenie, że mogło dojść do kradzieży lub włamania. Zabezpieczyli więc znaleziony sprzęt i zajęli się ustalaniem, co tak naprawdę się stało.

Jeszcze tego samego dnia ustalili, że dwa telewizory o przekątnej 50 i 42 cale zostały skradzione z domu jednorodzinnego w Chojniku, którego właścicielka na pewien czas opuściła swoje miejsce zamieszkania. Skontaktowali się z całkowicie zaskoczoną kobietą, która po powrocie rozpoznała swoją własność. Policjanci zespołu kryminalnego z Komisariatu Policji w Ciężkowicach bardzo szybko ustali włamywaczy, którzy w tym samym dniu byli już zatrzymani i doprowadzeni do komisariatu.

„Są to dwaj 19-letni mieszkańcy powiatu tarnowskiego, którzy usłyszeli zarzut kradzieży z włamaniem, które w kodeksie karnym zagrożone jest karą do 10 lat pozbawienia wolności. Młodzi mężczyźni przyznali się i wyjaśnili, jak skradzione telewizory znalazły się w rowie. Okazało się bowiem, że kiedy pod osłoną nocy wracali z włamania i dźwigali skradzione telewizory, zobaczyli zbliżający się samochód. Wystraszyli się na tyle, że postanowili porzucić skradziony sprzęt i uciekli” – podaje KMP w Tarnowie.

Źródło: KMP Tarnów
Oprac.: Michał Reszczyński