18-latek prowadził samochód pod wpływem alkoholu. Miał prawie 3 promile

Policjanci z Komisariatu Policji w Mszczonowie przeprowadzili pościg za kierującym samochodem, który nie zatrzymał się do kontroli drogowej. 18-letni mężczyzna uciekał przed Policją, ponieważ chciał się popisać przed kolegami. Dodatkowo okazało się, że młody kierowca był nietrzeźwy.

W miniony wtorek, tuż po godzinie 1 funkcjonariusze z Komisariatu Policji w Mszczonowie na jednej z miejskich ulic zauważyli kierującego hondą, którego styl jazdy wskazywał na to, że może być pod wpływem alkoholu. Mundurowi postanowili zatrzymać pojazd do kontroli. Gdy policjant użył sygnałów świetlnych i dźwiękowych do zatrzymania, kierujący hondą zjechał na pobliski parking, zatrzymał się, po czym gwałtowanie ruszył. Policjanci ruszyli za nim w pościg.

„Po przejechaniu kilku kilometrów, mężczyzna stracił panowanie nad pojazdem w wyniku czego zjechał z jezdni, uderzył w drzewo i wylądował w przydrożnym rowie. Policjanci natychmiast wybiegli z radiowozu, by sprawdzić czy kierującemu lub pasażerowi coś się stało. Gdy okazało się, że siedzący za kierownicą mężczyzna jest cały i zdrowy, zatrzymali go” – podaje sierż. Moniak Michalczyk.

Jak się okazało, kierowcą był nietrzeźwy 18-latek. Badanie stanu trzeźwości wykazało niemal 3 promile alkoholu w jego organizmie.

„18-letni mężczyzna trafił do policyjnego aresztu, gdzie po wytrzeźwieniu usłyszy zarzuty prowadzenia pojazdu w stanie nietrzeźwości oraz niezatrzymanie pojazdu do kontroli. Za wszystkie popełnione czyny odpowie przed sądem. Grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności” – dodaje sierż. Michalczyk.

Źródło: KPP w Żyradowie
Oprac.: Michał Reszczyński