Powiat tarnowski. W żwirowni wykopano pocisk artyleryjski

Podczas pracy w kopalni kruszywa w Bobrownikach Wielkich pracownik koparki wykopał potężny niewybuch. Jak się okazało, był to pocisk z czasów I wojny światowej.

W poniedziałek 28 czerwca operator dużej koparki kopalni kruszywa w Bobrownikach Wielkich wykopał sporych rozmiarów niewybuch. O niebezpiecznym znalezisku powiadomił dyżurnego Komisariatu Żabno. Ten skierował na miejsce zespół minersko-pirotechniczny z Tarnowa. O odkryciu zostali powiadomieni również saperzy z Rzeszowa. Patrol saperki zabezpieczył pocisk, a następnego dnia został wywieziony na poligon i tam bezpiecznie zneutralizowany.

„To już trzeci taki niewybuch wykopany przez operatora koparki w kopalni kruszywa w Bobrownikach Wielkich. W związku z tym w dalszym ciągu przypominamy o właściwym zachowaniu przy znalezieniu niebezpiecznych przedmiotów. Nie dotykamy, nie ruszamy ani nie przenosimy tego typu znalezisk. Należy niezwłocznie oddalić się z miejsca zagrożenia, a następnie powiadomić dyżurnego jednostki Policji” – informuje KMP w Tarnowie.

Źródło: KMP Tarnów
Oprac.: Michał Reszczyński