Tragiczne zdarzenie na drodze krajowej nr 8

1 lipca, w godzinach popołudniowych doszło do śmiertelnego wypadku na drodze krajowej nr 8 na jej 108. kilometrze. W zdarzeniu brało udział 8 pojazdów: 5 pojazdów osobowych, 2 pojazdy typu bus i jeden pojazd ciężarowy. Niestety na skutek odniesionych obrażeń dwie osoby poniosły śmierć na miejscu.

Ze wstępnych ustaleń policjantów pracujących na miejscu wynika, że to kierujący dostawczym Mercedesem nie zachował należytej ostrożności i bezpiecznej odległości od poprzedzającego pojazdu, także dostawczego Mercedesa w wyniku czego najechał na jego tył. Pojazd po uderzeniu przemieścił się na przeciwległy pas ruchu, gdzie zderzył się z nadjeżdżającym pojazdem ciężarowym. Następnie podejrzewany o doprowadzenie do zdarzenia wjechał w pojazdy osobowe znajdujące się na jego pasie ruchu jadące w tym samym kierunku, czyli od miejscowości Kobierzyce w kierunku Wrocławia.

„Niestety na skutek odniesionych obrażeń dwie osoby podróżujące dostawczym Mercedesem poniosły śmierć na miejscu, a dwie osoby w stanie niezagrażającym życiu zostały przewiezione do wrocławskich szpitali” – podaje starszy sierżant Paweł Noga.

Dokładny przebieg i okoliczności wypadku będą wyjaśniane.

Ostrzeżenie

„Kolejny raz apelujemy o przestrzeganie obowiązujących przepisów ruchu drogowego. Lekceważenie znaków, sygnałów drogowych i ograniczeń prędkości może skończyć się tragicznie. Przypominamy o tym zwłaszcza w okresie wakacyjnym, kiedy ruch na drogach jest wzmożony, a kierowcy wyruszają często w długie, kilkugodzinne trasy. Sugerujemy, żeby dokładnie je zaplanować, łącznie z postojami na odpoczynek, aby rozluźnić się od skupienia na jeździe. Przypominamy także o zakazie korzystania z telefonów podczas prowadzenia pojazdu. Wszelkiego rodzaju „rozpraszacze” w postaci smartfonów, głośnej muzyki, czy rozmów ze współpasażerami, mogą doprowadzić do utraty uwagi, która powinna być skierowana na to co dzieje się nie tylko przed naszym samochodem, ale także wokół niego. I najważniejsze: siadanie za kierownicą po alkoholu lub środkach odurzających może doprowadzić w dwa miejsca – do więzienia lub na cmentarz. Dlatego pamiętajmy, że kierowanie pojazdem na drogach to przede wszystkim wielka odpowiedzialność. O to, aby każdy bezpiecznie dojechał do celu cały czas dbają policjanci, którzy z największą surowością będą karać osoby lekceważące przepisy i narażające siebie i innych na utratę życia i zdrowia” – apeluje policja.

Źródło/Fot.: KMP Wrocław
Oprac.: Michał Reszczyński