Wakacyjna akcja szczepień w Małopolsce

W Krakowie i Bochni ruszyła plenerowa akcja szczepień przeciw COVID-19. W każdy weekend będzie można przyjąć jednodawkowy preparat Johnson & Johnson.

W sobotę i niedzielę (3-4 lipca) taki punkt będzie działał na Małym Rynku w Krakowie oraz w Bochni, na płycie Rynku.

W akcji szczepień mogą uczestniczyć osoby dorosłe, posiadające e-skierowanie. Nie trzeba się rejestrować – wystarczy wypełnić kwestionariusz wstępnego wywiadu przesiewowego przed szczepieniem lub zgłosić się z uzupełnionym kwestionariuszem.
Jak podkreśla Urząd Miasta szczepienia wykonywać będą wyłącznie osoby wyspecjalizowane i uprawnione, a przed dokonaniem szczepienia pacjent przejdzie standardową kwalifikację. Kolejne miejsca i terminy szczepień podawane będą na bieżąco i uzależnione są od dostępności szczepionek. Jeżeli akcja będzie cieszyć się popularnością, w kolejne weekendy mobilne punkty będą organizowane w innych punktach miasta np. w Parku Jordana czy w Nowej Hucie.

Będzie się można zaszczepić łącznie w 11 miejscach w Małopolsce.

3 – 4 lipca – Bochnia – płyta Rynku,
3 – 4 lipca – Kraków – Mały Rynek,
3 lipca – Klecza Dolna – OSP Klecza,
3 lipca – Bolesław – Park w Bolesławiu,
3 lipca – Konary – Bonifraterska Fundacja Dobroczynna,
3 lipca – Szyce – Targ w Szycach,
4 lipca – Siepraw – Orlik,
4 lipca – Pojałowice – Remiza OSP,
4 lipca – Rzyki – Remiza OSP w Rzykach,
4 lipca – Niedzica – Gminny Ośrodek Kultury,
4 lipca – Biecz – budynek biblioteki.

Płatne szczepienia

Wiele osób spekuluje, że w przyszłości przyjmowanie preparatu przeciwko Covid19 może być płatne. Głos w tej sprawie postanowił zabrać Adam Niedzielski.

„Prowadzimy różne analizy i dyskusje. Przede wszystkim gwarantujemy, że do końca września na pewno te warunki szczepień się nie zmienią, czyli każdy, kto chce się zaszczepić do końca września, na tych samych warunkach będzie mógł to uczynić – zapewnił. Przypomniał, że sama usługa szczepienia kosztuje 60 zł. Tyle NFZ refunduje przychodniom za jego wykonanie”.

Źródło:PAP
Oprac.: Michał Reszczyński