Pościg za pijanym kierowcą Audi na terenie Mławy

W nocy z soboty na niedzielę, na terenie Mławy, kierowca samochodu Audi nie zatrzymał się do kontroli. W czasie ucieczki, mężczyzna próbował zepchnąć swoim pojazdem ścigające go radiowozy. Policji udało się zatrzymać uciekiniera, okazało się, że kierowca miał ponad 2 promile alkoholu w organiźmie.

-Dyżurny mławskiej komendy Policji, w niedzielę tuż po godz. 3 w nocy, odebrał zgłoszenie, dotyczące nietrzeźwego kierowcy audi. Interweniujący patrol prewencji zauważył podejrzanego kierującego w pobliżu jednej ze stacji paliw w Mławie. Kierowca jednak zlekceważył sygnały do zatrzymania się i ruszył do ucieczki. Do pościgu dołączył drogi patrol. Kierujący audi, uderzając w ścigające go radiowozy, próbował zepchnąć je z drogi. W trakcie ucieczki urwał jedną z opon w swoim audi i jadąc na feldze, uciekał przez centrum miasta. Kilka przecznic dalej został zatrzymany, po tym jak uderzając autem, wyrwał znak „przejście dla pieszych” – relacjonuje  asp. szt. Anna Pawłowska.

Zatrzymany mężczyzna, to 32-letni mławianin. Jak się okazało, w wydychanym powietrzu miał ponad 2 promile alkoholu. Mężczyzna trafił do aresztu. Stracił już prawo jazdy. Grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Zachowaj ostrożność na drodze

Policjanci stale apelują o przestrzeganie przepisów, zdrowy rozsądek i ostrożność na drodze. Do refleksji i zwrócenia uwagi na skalę tragedii, do jakich dochodzi na polskich drogach ma skłonić „Mapa wypadków drogowych ze skutkiem śmiertelnym – Wakacje 2021”, którą możemy znaleźć choćby na stronie KMP w Krakowie. Każdego dnia, od początku wakacji pojawiają się na niej kolejne czarne punkty, za którymi kryją się ludzkie dramaty.

Źródło/Fot.: Policja Mazowiecka