Śmiertelny wypadek na Sądecczyźnie

W pierwszy dzień tegorocznych wakacji w Królowej Górne miał miejsce tragiczny wypadek. Samochód osobowy zjechał z drogi, uderzył w przepust i dachował. Kierowca został natychmiast przewieziony do szpitala. Niestety, po kilku dniach młody mężczyzna zmarł.

Na drogach Sądecczyzny pierwszym tragicznym w skutkach zdarzeniem drogowym podczas tegorocznych wakacji był wypadek, do którego doszło 26 czerwca br. w Królowej Górnej, w gminie Kamionka Wielka. Tego dnia około godziny 4:40, 23-letni mężczyzna kierujący samochodem osobowym marki Seat z niewyjaśnionych na chwilę obecną przyczyn, na prostym odcinku drogi zjechał na przeciwny pas ruchu, po czym wjechał do przydrożnego rowu, gdzie uderzył w betonowy przepust i dachował. Poszkodowany mieszkaniec gminy Grybów został przetransportowany do szpitala w Nowym Sączu, a następnie Krakowie. Niestety nie udało się uratować jego życia. Młody mężczyzna zmarł po kilku dniach.

Dokładne przyczyny i okoliczności tego tragicznego wypadku są ustalane w postępowaniu nadzorowanym przez prokuraturę.

Ostrzeżenie służb

Policjanci stale apelują o przestrzeganie przepisów, zdrowy rozsądek i ostrożność na drodze. Do refleksji i zwrócenia uwagi na skalę tragedii, do jakich dochodzi na polskich drogach ma skłonić „Mapa wypadków drogowych ze skutkiem śmiertelnym – Wakacje 2021”, którą możemy znaleźć choćby na stronie KMP w Nowym Sączu. Każdego dnia, od początku wakacji pojawiają się na niej kolejne czarne punkty, za którymi kryją się ludzkie dramaty.

Źródło/Fot.: KMP Nowy Sącz
Oprac.: Michał Reszczyński