Dąbrowa Tarnowska. Pijany i będący pod wpływem narkotyków kierowca spowodował groźne zdarzenie

25-letni mężczyzna wjechał samochodem w słup energetyczny i ogrodzenie posesji, a następnie uciekł z miejsca zdarzenia. Kierowca miał 1,5 promila alkoholu w organiźmie oraz był pod wpływem narkotyków.

Do sytuacji doszło 4 lipca, około godziny 06.30 w Dąbrowie Tarnowskiej na Alei Wolności. 25-latek uderzył samochodem w słup energetyczny oraz ogrodzenie posesji. Osoby podróżujące pojazdem oraz kierowca uciekli z miejsca wypadku. Mimo tego, policji udało się namierzyć podejrzanego.

„Mężczyzna był już w domu. W rozmowie z funkcjonariuszami sam przyznał, że kierował pojazdem, a przyczyną zdarzenia było rozproszenie jego uwagi przez pasażerów samochodu. Po sprawdzeniu stanu jego trzeźwości okazało się, że miał 1,5 promila alkoholu w organizmie. Dodatkowo analizator środków odurzających wykazał, że 25-latek prowadził samochód będąc pod działaniem narkotyków. W związku z powyższym, kierującemu pobrano krew do badań” – podaje KPP w Dąbrowie Tarnowskiej.

Mężczyźnie grozi kara do dwóch lat pozbawienia wolności oraz wieloletni zakaz kierowania pojazdami.

Zachowaj ostrożność na drodze

Policjanci stale apelują o przestrzeganie przepisów, zdrowy rozsądek i ostrożność na drodze. Do refleksji i zwrócenia uwagi na skalę tragedii, do jakich dochodzi na polskich drogach ma skłonić „Mapa wypadków drogowych ze skutkiem śmiertelnym – Wakacje 2021”, którą możemy znaleźć choćby na stronie KMP w Krakowie. Każdego dnia, od początku wakacji pojawiają się na niej kolejne czarne punkty, za którymi kryją się ludzkie dramaty.