Pijany kierowca jechał autostradową obwodnicą. Próbował wręczyć policjantom łapówkę

Wrocławscy policjanci ujęli nietrzeźwego kierowcę. 49-latek miał ponad promil alkoholu w organiźmie. Mężczyzna próbował wręczyć funkcjonariuszum łapówkę, aby go puścili wolno. Grozi mu kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Policjanci Wydziału Ruchu Drogowego zostali skierowani przez dyżurnego na Autostradową Obwodnicę Wrocławia, gdzie miało dojść do ujęcia nietrzeźwego kierującego.

Wyczuwając zapach alkoholu, policjanci sprawdzili trzeźwość kierowcy. Okazało się, że mężczyzna ma ponad promil alkoholu.

„49- latek za wszelką cenę chciał uniknąć odpowiedzialności karnej, dlatego też przyszedł mu do głowy najgorszy z możliwych pomysłów. Mężczyzna zaproponował policjantom 300  złotych, aby odstąpili od czynności i puścili go. Kierujący swoim zachowaniem popełnił kolejne przestępstwo opisane w artykule 229 Kodeksu karnego” – mówi starszy sierżant Paweł Noga.

Policjanci zatrzymali mieszkańca Wrocławia i już z kajdankami na rękach ruszył w stronę policyjnego pomieszczenia dla osób zatrzymanych. O dalszym losie nieodpowiedzialnego kierującego zadecyduje teraz sąd. Mężczyzna będzie musiał odpowiedzieć za kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości, a także próbę wręczenia korzyści majątkowej. Zgodnie z aktualnymi przepisami mężczyźnie może grozić kara nawet 10 lat pozbawienia wolności.

Zachowaj ostrożność na drodze

Policjanci stale apelują o przestrzeganie przepisów, zdrowy rozsądek i ostrożność na drodze. Do refleksji i zwrócenia uwagi na skalę tragedii, do jakich dochodzi na polskich drogach ma skłonić „Mapa wypadków drogowych ze skutkiem śmiertelnym – Wakacje 2021”, którą możemy znaleźć choćby na stronie KMP w Krakowie.

Źródło: KMP Wrocław 
Oprac.: Michał Reszczyński