Miał ponad 2 promile alkoholu i jechał ekspresówką

Policja zatrzymała 54-latka, który mając ponad 2 promile alkoholu w organizmie jechał drogą ekspresową. Teraz grozi mężczyźnie kara do 2 lat pozbawienia wolności. 

W minioną niedzielę, około godziny 18.00, do dyżurnego wyszkowskiej komendy, zatelefonował anonimowy rozmówca i poinformował policjanta, że trasą S-8 w kierunku Warszawy prawdopodobnie jedzie pijany kierowca. Osoba dzwoniąca dokładnie opisała pojazd.

Funkcjonariusze napotkali toyotę, którą miał kierować pijany mężczyzna i zatrzymali pojazd do kontroli drogowej w rejonie węzła komunikacyjnego w miejscowości Niegów. Zgłoszenie było jak najbardziej trafne. Po zbadaniu stanu trzeźwości policyjnym alkomatem okazało się, że 54-latek zasiadający za kierownicą ma ponad 2 promile alkoholu w organizmie. Mieszkaniec powiatu legionowskiego został zatrzymany i trafił do policyjnego aresztu. Dziś po wytrzeźwieniu usłyszał zarzut kierowania pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości. Nieodpowiedzialny mężczyzna przyznał się do zarzucanego mu czynu.

„Za popełnione przestępstwo, grozi mu kara do 2 lat pozbawienia wolności, wysoka kara finansowa oraz sądowy zakaz prowadzenia pojazdów” – informuje KPP w Wyszkowie.

Apel

Na oficjalnej stronie internetowej KPP w Wykoszwie policjanci apelują o zachowanie zdrowego rozsądku i o rozwagę na drodze. „Zadbajmy o bezpieczeństwo swoje i innych użytkowników drogi. Pamiętajmy, że każda ilość wypitego alkoholu obniża koncentrację, zmniejsza szybkość reakcji oraz powoduje błędną ocenę odległości i prędkości. Pijani kierowcy to śmiertelne zagrożenie na drogach! Nie czekajmy na tragedię. Nietrzeźwy kierowca na drodze to zagrożenie dla życia i zdrowia wszystkich uczestników ruchu drogowego. Nie pozwólmy pijanemu kierować pojazdem – korzystać z drogi. Jeśli podejrzewamy, że kierowca jest pijany, widzimy, że pieszy zatacza się na jezdnię, poinformujmy o tym Policję” – czytamy w komunikacie.

Źródło: KPP w Wyszkowie
Oprac.: Michał Reszczyński