Powiat tarnowski. Alkoholowa libacja zakończyła się tragedią

Sytuacja miała miejsce w Wojniczu. Kilku mężczyzn spożywających alkohol pobiło się w jednym z pustostanów. Jedna osoba trafiła do szpitala. Obrażenia były na tyle poważne, że poszkodowany po kilku dniach zmarł.

„W niedzielę 27 czerwca br. patrol z Komisariatu Policji w Wojniczu podjął interwencję wobec nietrzeźwego mężczyzny, który znajdował się na Rynku w Wojniczu. Na miejscu interweniowali również ratownicy medyczni pogotowia ratunkowego, którzy przewieźli mężczyznę do tarnowskiego SOR-u. Kilka godzin później dyżurujący lekarz poinformował o obrażeniach mężczyzny, które mogły powstać na skutek działania osób trzecich, a jego stan jest ciężki. W związku z tym, policjanci zajęli się ustaleniem okoliczności, w jakich mogło do nich dojść” – czytamy na stronie KMP w Tarnowie.

Ustalono, że podczas libacji alkoholowej kilku znajomych spotkało się w pustostanie w rejonie wojnickiego rynku. Doszło tam do nieporozumień i awantury dwóch mieszkańców Wojnicza w konsekwencji której, 41-latek trafił do szpitala, a kilka dni później zmarł.

Policjanci KMP w Tarnowie podczas prowadzonego postępowania wskazali osobę, która mogła przyczynić się do śmierci mężczyzny. To współbiesiadnik w wieku 28 lat z Wojnicza, który został zatrzymany pod zarzutem spowodowania obrażeń ciała skutkujących śmiercią. Mężczyzna trafił do tarnowskiej prokuratury, a następnie przed oblicze tarnowskiego sądu.

Postępowanie w dalszym ciągu jest prowadzone w Komendzie Miejskiej Policji w Tarnowie pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Tarnowie.

Źródło: KMP Tarnów
Oprac.: Michał Reszczyński