Tragiczny wypadek na Autostradowej Obwodnicy Wrocławia. Nie żyje jedna osoba (ZDJĘCIA)

Do zdarzenia doszło 7 lipca po godzinie 23.00. Kierowca BMW uderzył w pojazd techniczny służb drogowych. Nie żyje jedna osoba.

Na 22. km Autostradowej Obwodnicy Wrocławia na jezdni w kierunku Warszawy miała miejsce tragedia. 39-letni mężczyzna kierujący samochodem marki BMW uderzył w pojazd techniczny służb drogowych, którego pracownicy dokonywali czyszczenia nawierzchni. W wyniku zderzenia śmierć poniósł kierowca osobówki. Osoba poruszająca się pojazdem technicznym została ranna. Natychmiast przetransportowano poszkodowanego do szpitala.

„Policjanci pod nadzorem prokuratura przez prawie całą noc pracowali na miejscu, aby ustalić wszystkie szczegóły tego wypadku. Technicy kryminalistyki i funkcjonariusze z grupy dochodzeniowo-śledczej zabezpieczali materiały dowodowe, które pomogą odtworzyć przebieg tego zdarzenia. Mundurowi z Wydziału Ruchu Drogowego nie tylko ustalali jak doszło do wypadku, ale również kierowali podróżujących na objazdy, aby upłynnić ruch na tej popularnej trasie” – informuje sierżant sztabowy Krzysztof Marcjan.

Apel policji 

Komenda Miejska Policji we Wrocławiu przypomina, że najważniejsze jest przestrzeganie obowiązujących przepisów ruchu drogowego. Nie tylko ograniczeń prędkości, ale także m.in. zachowania odpowiedniej odległości od poprzedzającego pojazdu. Należy zawsze dostosować styl jazdy do  panujących warunków. Wszystko po to, aby cało i zdrowo dojechać do wyznaczonego celu.

„Prosimy także o myślenie o innych użytkownikach dróg. Agresja na drodze i negatywne emocje nie pomogą w podróży. Rozsądek i empatia to coś, czym powinniśmy się kierować ruszając w drogę” – czytamy na stronie KMP we Wrocławiu.

Źródło/Fot.: KMP Wrocław