Nowy Sącz. Uprawiał w domu konopie w doniczkach w domu

Policja zwróciła uwagę na podejrzanie zachowującego się mężczyznę. Jak się okazało, miał przy sobie marihuanę, a w domu uprawiał kopie.

W niedzielę, tj. 4 lipca br. starosądeccy policjanci pełnili służbę patrolową na terenie Łącka. W pewnym momencie zauważyli, że kobieta i mężczyzna siedzący na jednej z ławek, zaczęli się nerwowo zachowywać. Podejrzewając, że powodem takiej reakcji może być posiadanie substancji zabronionych, mundurowi postanowili to sprawdzić. Wylegitymowali obie osoby, a podczas kontroli osobistej znaleźli u mężczyzny dwa zawiniątka, w których znajdował się susz roślinny. Funkcjonariusze sprawdzili go narkotesterem, a jego wyniki potwierdziły, że jest to marihuana.

„Mężczyzna został zatrzymany i przewiedziony do Komisariatu Policji w Starym Sączu. W toku dalszych czynności realizowanych w tej sprawie mundurowi w mieszkaniu podejrzewanego znaleźli dwie sadzonki konopi oraz susz. Mężczyzna usłyszał zarzut posiadania środków odurzających, za co grozi mu grzywna, kara ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do roku” – podaje KMP w Nowym Sączu.

Źródło/Fot..: KMP Nowy Sącz
Oprac.: Michał Reszczyński