Planowali ukryć narkotyki w sedesie

Łosiccy kryminalni zatrzymali w poniedziałek dwóch mężczyzn podejrzanych o posiadanie narkotyków. Jeden z nich chcąc ukryć dowody winy wrzucił narkotyki do sedesu. Teraz zatrzymanym grozi do 3 lat więzienia.

W miniony poniedziałek łosiccy kryminalni w wyniku pracy operacyjnej ujawnili w mieszkaniu 23-letniego mieszkańca Łosic mefedron. Jak ustalili, mężczyzna zajmował się narkotykowym biznesem razem z 22-letnim kolegą. W trakcie przeszukiwania posesji policjanci wraz z psem tropiącym i jego przewodnikiem z Placówki Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej w Terespolu kolejno ujawniali różne substancje w woreczkach strunowych, a wśród nich marihuanę oraz mefedron.

„Policjanci dobrze wiedzieli, że to nie wszystko i działali dalej. 22-latek chcąc pozbyć się dowodów winy wyrzucił je do sedesu, lecz nie zdążył spuścić. Zostały wydobyte. Jak wykazało badanie, było to ponad 85 gramów mefedronu” – informuje mł. asp. Nina Zaniewicz.

„Mundurowi udaremnili wprowadzenie na rynek kolejnych nielegalnych środków. Nie tylko tych znalezionych, ale i tych, do których produkcji mężczyźni się przygotowali. Na strychu jednego z domów policjanci ujawnili namiot służący do uprawy roślin i doniczki ze szczątkami konopi indyjskich. Zabezpieczyli również wagę elektroniczną oraz pieniądze” – dodaje Zaniewicz.

Obaj mężczyźni usłyszeli już zarzuty. Za posiadanie narkotyków grozi im do 3 lat więzienia.

Źródło: Policja Mazowiecka
Oprac.: Michał Reszczyński