Policjanci uratowali życie kobiety. „Mundurowi weszli do budynku i w porę zdjęli z szyi kobiety zawiązaną pętlę”

Policjanci z komisariatu przy Witosa otrzymali zgłoszenie o kobiecie, która może podjąć dramatyczną decyzję i popełnić samobójstwo. Dzięki szybkiej reakcji funkcjonariuszy, udało się uratować życie kobiety.

Funkcjonariusze z Komisariatu Policji w Kobierzycach otrzymali informację o kobiecie, która może popełnić samobójstwo. Natychmiastowe działania, podjęli policjanci pracujący na co dzień na stanowisku dzielnicowych. Mundurowi skojarzyli, że podany w zgłoszeniu adres jest nieprawidłowy, a kobieta chcąca podjąć tę dramatyczna decyzje mieszka kilka domów dalej.

„Dzielnicowi wiedzieli, że muszą działać błyskawicznie i już po chwili byli na miejscu. Mundurowi wybiegli z radiowozu i po przeskoczeniu ogrodzenia skierowali się do budynku. Na zewnątrz usłyszeli szczekającego psa, jednak wiedzieli, że każda zwłoka może kosztować ludzkie życia, dlatego z zachowaniem środków ostrożności weszli do budynku. Na szczęście w porę dotarli do kobiety i zdjęli z jej szyi zawiązaną pętlę, umożliwiając jej swobodne oddychanie. Policjanci udzieli pomocy przedmedycznej i monitorowali funkcje życiowe do momentu przyjazdu zespołu ratownictwa medycznego” – informuje starszy sierżant Paweł Noga.

Policja apeluje

„Każdy z nas może mieć słabsze chwile, czasem myślimy, że nic gorszego nie może nas spotkać i nie wiemy jak poradzić sobie z przytłaczającymi nas problemami. Zawsze możemy zwrócić się do osób, które pomogą nam przejść przez ciężki okres w życiu. Najlepiej nawiązać kontakt ze specjalistami, którzy dyżurują pod numerem telefonu 116 123. Możemy też zajrzeć na stronę www.psychologia.edu.pl , gdzie znajduje się lista placówek, w których możemy uzyskać profesjonalną pomoc. Pamiętajmy, nie musimy być sami z naszymi problemami. Są osoby, które nam pomogą, całkowicie bezpłatnie i anonimowo” – czytamy na stronie KMP we Wrocławiu.

Źródło: KMP Wrocław
Oprac.: Michał Reszczyński