W parku policjant znalazł nieprzytomną pijaną 14-latkę

W miniony weekend w parku w Żorach (Śląskie) znaleziono nietrzeźwą 14-latkę. Dziewczynka była nieprzytomna i nie można było nawiązać z nią kontaktu. Natychmiast wezwano pogotowie.

W niedzielę po południu policjant z żorskiego wydziału ruchu drogowego w czasie wolnym od służby natknął się w parku na nietrzeźwą 14-latkę. Dziewczynka oddychała, jednak leżała zupełnie bezwładnie i nie można było nawiązać z nią kontaktu. Policjant wezwał pogotowie i poinformował o zdarzeniu oficera dyżurnego. Załoga pogotowia przetransportowała dziecko do szpitala, gdzie otrzymało fachową pomoc.

Na razie nie wiadomo, w jakich okolicznościach nastolatka spożywała alkohol i kto jej go dostarczył. Ustala to żorska policja.

Coraz młodsi sięgają po alkohol

Policjanci zwracają uwagę, że coraz młodsze dzieci sięgają po alkohol i często potrzebują one natychmiastowej pomocy medycznej. Zachęcają rodziców tych dzieci do kontaktu z doradcami Pomarańczowej Linii – grupy osób zajmujących się profesjonalnie pomaganiem dzieciom i ich rodzicom w rozwiązywaniu trudnych problemów związanych z eksperymentowaniem z alkoholem oraz innymi środkami zmieniającymi nastrój i zachowania. Numer infolinii to 801 14 00 68.

Źródło: PAP
Oprac.: Michał Reszczyński