Nowy Sącz. Twierdzili, że posiadane przy sobie narkotyki znaleźli. Grozi im więzienie

Dwie osoby zostały zatrzymane za posiadanie substancji odurzających – 21-latka za marihuanę, a jej 27-letni kompan za kryształki MDPV. Teraz będą się tłumaczyć przed sądem.

8 lipca br. około godziny 20:30, w czasie patrolowania gminy Podegrodzie starosądeccy policjanci obok jednego ze sklepów podjęli interwencję w stosunku do dwóch mężczyzn, którzy spożywali alkohol w miejscu publicznym. W trakcie ich legitymowania mundurowi zwrócili uwagę na kobietę i mężczyznę, którzy stojąc w pobliżu przy swoim samochodzie, zaczęli nerwowo się zachowywać. Funkcjonariusze postanowili i to sprawdzić.

„Podczas przeszukania samochodu szybko okazało się, że w pojeździe były narkotyki. Na przednim siedzeniu leżał portfel, w którym mundurowi znaleźli zwitek folii aluminiowej z zawartością białych kryształków, a na dywaniku pasażera szklany słoik z suszem roślinnym. Po przebadaniu substancji narkotesterem potwierdziło się, że były to narkotyki – w słoiku marihuana, a w folii kryształki MDPV. Obydwoje przyznali, że ujawnione substancje należą do nich, ale zostały wcześniej znalezione” – podaje KMP w Nowym Sączu.

27-latek twierdził, że narkotyki znalazł kilka miesięcy temu i włożył je do portfela, zapominając o ich istnieniu. Historię o przypadkowym znalezieniu słoika z marihuaną w okolicach jednego ze zbiorników wodnych na Sądecczyźnie opowiedziała również 21-latka.

21-letnia mieszkanka Sądecczyzny oraz 27-letni tarnowianin zostali zatrzymani i przewiezieni do Komendy Miejskiej Policji w Nowym Sączu. Po nocy spędzonej w policyjnej celi usłyszeli zarzuty posiadania narkotyków. Grozi im do 3 lat pozbawienia wolności.

Źródło: KMP Nowy Sącz
Oprac.: Michał Reszczyński