Prowadził samochód marki Audi pod wpływem narkotyków (ZDJĘCIA)

Otwoccy policjanci z drogówki zatrzymali 32-latka, u którego wstępne badanie wykazało, że kierował samochodem marki Audi pod wpływem narkotyków. Ponadto mężczyzna w chwili zatrzymania posiadał przy sobie metaamfetaminę.

Do zatrzymania doszło w poniedziałek w godzinach popołudniowych na jednej z ulic w Józefowie. Policjanci z wydziału ruchu drogowego zwrócili uwagę na samochód osobowy marki Audi, którego styl jazdy wskazywał, że kierujący może znajdować się w stanie nietrzeźwości.

W trakcie kontroli okazało się, że 32-letni kierujący jest trzeźwy. Funkcjonariusze zwrócili uwagę na nerwowe zachowanie mężczyzny i jego źrenice. Badanie narkotestem potwierdziło przypuszczenia mundurowych, uzyskany wynik pozytywny uzasadniał podejrzenie, że 32-latek kierował po zażyciu substancji psychotropowych.

„To nie jedyne co mężczyzna miał na sumieniu. W trakcie kontroli policjanci znaleźli i zabezpieczyli zawiniątko z substancją koloru białego. 32-latek oświadczył funkcjonariuszom, że jest to metaamfetamina, którą posiada na własny użytek. Zatrzymany trafił do celi na komendzie” – podaje sierż. szt. Paulina Harabin.

„Zabezpieczoną substancje poddano badaniom na testerze narkotykowym. Test potwierdził, że biała, skrystalizowana substancja to metaamfetamina” – dodaje Harabin.

32-latek już usłyszał zarzuty, po czym przyznał się do popełnienia przestępstw i poddał dobrowolnie karze. W świetle ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii za posiadanie środków odurzających i substacji psychotropowych grozi do 3 lat pozbawienia wolności. Z kolei kto, znajdując się w stanie nietrzeźwości lub pod wpływem środka odurzającego, prowadzi pojazd mechaniczny w ruchu lądowym, wodnym lub powietrznym, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2.

Źródło/Fot.: KPP w Otwocku
Oprac.: Michał Reszczyński