Wrocławscy policjanci pomogli rodzącej kobiecie dostać się do szpitala

Na ulicy Klecińskiej mundurowi zostali poproszeni o pomoc przez innego kierowcę. Bez chwili zastanowienia podjęli skuteczne działania, aby w jak najkrótszym czasie bezpiecznie dojechać do placówki medycznej, gdzie niedługo potem urodziła się zdrowa dziewczynka.

Kiedy aspirant Radosław Wiśniewski i starszy posterunkowy Monika Klonowska z Wydziału Ruchu Drogowego patrolowali ulicę Klecińską, z ich radiowozem zrównał się kierujący pojazdem osobowym, który przez otwarte okno krzyknął, że potrzebuje pomocy. Okazało się, że jedzie z nim kobieta, która właśnie zaczęła rodzić i pilnie potrzebują dojechać do szpitala.

„Zdrowie i życie jest w każdej sytuacji najważniejsze, dlatego policjanci natychmiast włączyli sygnały świetlne i dźwiękowe kierując się razem z przyszłymi rodzicami do placówki medycznej” – mówi sierżant Aleksandra Rodecka.

„Po kilkunastu minutach udało się szczęśliwie dotrzeć do szpitala, gdzie policjant razem z policjantką bezpośrednio przekazali rodzącą pod opiekę personelu szpitala. Niedługo później na świat przyszła ich córka” – dodaje sierżant Rodecka.

Źródło/Fot.: KMP Wrocław
Oprac.: Michał Reszczyński