Kierował samochodem nie posiadając uprawnień. Dodatkowo miał ponad 2 promile alkoholu w organiźmie

Wrocławscy policjanci zatrzymali kierowcę, który miał ponad 2 promile alkoholu w organiźmie. Ponadto mężczyzna nie miał uprawnień do kierowania pojazdami oraz nie posiadał aktualnych badań technicznych samochodu. O losie zatrzymanego zadecyduje sąd.

Kierującego Renault dostrzegli wrocławscy policjanci, patrolując ulice Psiego Pola. Funkcjonariusze mieli zastrzeżenia co do stylu jazdy mężczyzny, dlatego postanowili zatrzymać go do kontroli i sprawdzić czym jest to podyktowane. Wszystko po chwili było już jasne, 39-latek był nietrzeźwy, a badanie alkomatem wykazało ponad 2 promile.

„Jakby tego było mało, po chwili wyszło na jaw, że są jeszcze dwa powody, dla których wrocławianin nie powinien wsiadać za kierownicę. Sprawdzenie mężczyzny w systemach policyjnych wykazało, że nie posiada on uprawnień do kierowania pojazdami, a pojazd francuskiego producenta nie posiada aktualnych badań technicznych” – podaje starszy sierżant Paweł Noga.

„39-latek trafił na najbliższy komisariat policji, a o jego dalszym losie zadecyduje sąd. Zgodnie z artykułem 178a Kodeksu karnego mężczyźnie grozić może kara 2 lat pozbawienia wolności” – dodaje starszy sierżant.

Źródło: KMP Wrocław
Oprac.: Michał Reszczyński