Seria zwycięstw przerwana. Porażka Wisły

Po serii zwycięstw — przegrana z Resovią, przed startem ligi jeszcze tylko jeden mecz kontrolny.

Piłkarze Wisły, którzy przygotowują się do nowego sezonu ekstraklasy na obozie w Arłamowie przegrali z pierwszoligową Resovią 1:2. W porównaniu z ubiegłotygodniowym meczem z Puszczą Niepołomice trener Adrian Gula zdecydował się na dokonanie kilku roszad w zestawieniu swojego zespołu — takim oto sposobem w wyjściowej jedenastce Białej Gwiazdy znalazło się miejsce choćby dla debiutujących w wiślackich barwach Michala Škvarki oraz Matěja Hanouska.

Mimo prowadzenia po golu Piotra Starzyńskiego wiślacy jednak spotkanie przegrali tracąc decydującą bramkę w 62. minucie gry po strzale Sebastiana Strózika wypożyczonego przez Cracovię do klubu z Rzeszowa.

Był to czwarty mecz kontrolny Białej Gwiazdy tego lata. We wcześniejszych pokonała Stal Mielec 3:2, słowacki Tatran Liptowski Mikulasz 3:1 i pierwszoligową Puszczę Niepołomice 3:2.

Spotkanie z Resovią było podsumowaniem tygodniowego zgrupowania krakowskiego zespołu w Arłamowie. Teraz wiślacy do pierwszego ligowego meczu z KGHM Zagłębiem Lubin, który rozegrany zostanie 26 lipca, będą przygotowywać się na swoich obiektach. Ostatnim sprawdzianem formy podopiecznych trenera Adriana Guli będzie sobotni sparing z Podbeskidziem Bielsko-Biała.

Źródło: PAP
Fot.: WisłaKraków.pl
Oprac.: Michał Reszczyński