10-dniowy noworodek był pod opieką pijanych rodziców. Mieli ponad 2 promile alkoholu w organiźmie

Funkcjonariusze otrzymali informację o awanturze i natychmiast pojechali do jednego z mieszkań na wrocławskim Śródmieściu. Tuż przed ich przybyciem, dziecko trafiło pod opiekę trzeźwych członków rodziny i na szczęście nie doszło do tragedii. Badanie przeprowadzone przez policjantów wykazało, że kobieta ma ponad 2.6, a mężczyzna 2.5 promila alkoholu w organizmie.

„Do zdarzenia doszło przed godziną 14.00, w jednym z mieszkań na wrocławskim Śródmieściu. Funkcjonariusze otrzymali zgłoszenie, z którego wynikało, że ma mieć tam miejsce awantura i pod opieką nietrzeźwych osób prawdopodobnie znajduje się niemowlę. Na miejsce natychmiast pojechali dzielnicowi z Komisariatu Policji Wrocław-Śródmieście, aby potwierdzić zgłoszenie i podjąć interwencję w sprawie” – podaje aspirant sztabowy Łukasz Dutkowiak.

„Przed przyjazdem mundurowych, dziecko trafiło pod opiekę trzeźwych członków rodziny i na szczęście nie doszło do tragedii. Badanie przeprowadzone przez policjantów wykazało, że kobieta ma ponad 2.6, a mężczyzna 2.5 promila alkoholu w organizmie” – dodaje Dutkowiak.

Obecnie funkcjonariusze wyjaśniają wszystkie okoliczności tego zdarzenia. Jeśli okaże się, że opiekunowie 10-dniowej dziewczynki, poprzez swoje nieodpowiedzialne zachowanie narazili ją na bezpośrednie zagrożenie utraty życia lub zdrowia, grozić im może kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

Źródło: KMP Wrocław
Oprac.: Michał Reszczyński
Fotografia poglądowa