Wrzucili mężczyznę do bagażnika samochodu, a pojazd zepchnęli do zbiornika wodnego

Policja aresztowała dwie osoby, którym zarzuca się usiłowanie zabójstwa. Napastnicy  pobili kolegę, wrzucili go do bagażnika jego własnego samochodu, a po kilku godzinach jazdy zepchnęli pojazd do zbiornika wodnego. Mężczyzna z trudem wydostał się na zewnątrz i wezwał pomoc.

11 lipca br. późnym wieczorem trzech mężczyzn z powiatu proszowickiego umówiło się w ustronnym miejscu na terenie Krakowa. W trakcie spotkania dwóch mężczyzn nagle zaatakowało niczego nie spodziewającego się 22-letniego kolegę, któremu mieli zwrócić pożyczoną wcześniej gotówkę. Dotkliwie pobili go metalową rurką, okradli, a następnie wepchnęli do bagażnika jego własnego samochodu i wyjechali z miasta zmierzając w kierunku woj. świętokrzyskiego. Po kilku godzinach jazdy zepchnęli samochód do zbiornika wodnego w gminie Kazimierza Wielka na terenie Świętokrzyskiego, z zamkniętym w bagażniku 22-latkiem, po czym oddalili się z miejsca.

Zamknięty w samochodzie mężczyzna przez kilkadziesiąt minut próbował wydostać się z pojazdu, który na szczęście nie został całkowicie zalany wodą. Gdy tylko wydostał się z samochodu skierował się w stronę pobliskich zabudowań, gdzie uzyskał pomoc od mieszkańca tej okolicy, powiadomione zostały służby, a 22-latek został przewieziony do szpitala (doznał licznych ran ciętych głowy, stłuczenia ręki, barku i złamania kciuka prawej ręki).

„13 lipca br. we wczesnych godzinach porannych, na terenie Koszyc kryminalni z Krakowa zatrzymali 17-latka, a wkrótce też, ukrywającego się w Krakowie na jednym z nowohuckich osiedli jego 21-letniego kolegę, którzy byli podejrzewani o usiłowanie pozbawienia życia 22-latka” – podaje KMP Kraków.

W trakcie prowadzonych przez śledczych czynności, zatrzymani usłyszeli szereg zarzutów. Najpoważniejsze zarzuty to usiłowanie zabójstwa, pozbawienie wolności i rozbój. Za przestępstwo którego się dopuścili grozi kara nawet dożywotniego pozbawienia wolności. W przypadku osoby która w dniu popełnienia przestępstwa nie miała ukończonych 18 lat kara ta może wynosić do 25 lat pozbawienia wolności.