Złodzieje zabrali unikalny sprzęt medyczny przeznaczony do pomocy dla niemowląt (ZDJĘCIA PODEJRZANYCH)

Policjanci z Warszawy prowadzą postępowanie dotyczące kradzieży torby ze specjalistyczną aparaturą medyczną do badania słuchu niemowląt. Wizerunki osób mających związek z tym przestępstwem zarejestrowały kamery.

Policjanci ze śródmiejskiego wydziału do walki z przestępczością przeciwko mieniu prowadzą postępowania dotyczące kradzieży specjalistycznej aparatury medycznej do badania słuchu niemowląt. Sprawcy z zaparkowanego przy ulicy Waryńskiego samochodu skradli audiometr  tonalny i  tympanometr z modułami klinicznymi do wykonywania badań, programatory, stetoklip oraz aparaty słuchowe w wersji demo.

“To unikalny w skali kraju sprzęt, jeden z czterech dostępnych w Polsce, na który czekają niemowlęta z wadami słuchu. Skradzione urządzenia są bezużyteczne, ponieważ brakuje do nich laptopa ze specjalnym oprogramowaniem. Dlatego też zwracamy się apelem do wszystkich osób, które otrzymają ofertę kupna tych urządzeń o kontakt osobisty bądź telefoniczny z policjantami prowadzącymi tę sprawę w siedzibie jednostki przy ulicy Dzielnej 12” – informuje podinsp. Robert Szumiata.

Wizerunki sprawców tego przestępstwa zarejestrowały kamery. Informacje w tej sprawie można przekazać dzwoniąc na numer telefonu 4772 383 92, 4772380 21, 504 314 116, na alarmowy numer 112 albo w formie elektronicznej pisząc na adres: komendant.krp1@policja.gov.pl

Źródło/Fot.: KRP I Śródmieście
Oprac.: Michał Reszczyński

Skomentuj post