Powiat tarnowski. Nietrzeźwy mężczyzna ukradł samochód i spowodował kolizję z radiowozem

Pijany 40-latek ukradł samochód osobowy, a następnie spowodował kolizję z oznakowanym radiowozem. Dodatkowo mężczyzna miał sądowy zakaz prowadzenia samochodów. 

Do kradzieży samochodu z kluczykami doszło w Bobrownikach Wielkich w środę w samo południe. Właściciel poinformował o zaborze Forda Focusa policjantów z Komisariatu Policji w Żabnie, którzy szybko pojawili się w miejscu kradzieży. Ustalono sprawcę, a następnie wytypowano miejsce, gdzie mógłby odjechać skradzionym samochodem. W tym kierunku udali się mundurowi z Żabna. Na jednej z dróg szutrowych zza zakrętu wyjechał poszukiwany samochód, którego kierowca nie mógł nad nim zapanować i uderzył w oznakowany radiowóz.

„Jak się okazało skradzionym samochodem jechał 40-letni mieszkaniec powiatu, który zaraz po kolizji został zatrzymany. Był nietrzeźwy, w wydychanym powietrzu miał jeden promil alkoholu. Mężczyzna dodatkowo ma dożywotni zakaz prowadzenia samochodów wydany przez Sąd Rejonowy w Dąbrowie Tarnowskiej” – podaje KMP Tarnów.

Po wytrzeźwieniu usłyszał zarzut kradzieży samochodu, prowadzenia samochodu w stanie nietrzeźwości oraz naruszenia zakazu sądoweg. Grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności.

Źródło/Fot.: KMP Tarnów
Oprac.: Michał Reszczyński